Koncert Charytatywny ZA MISIA

Wyjatkowa atmosfera, znakomite prezentacje artystyczne, liczna publiczność i niezliczona ilość misiów ofiarowanych przez mieszkańców naszej gminy dla dzieci z Wileńszczyzny – tak można najkrócej opisać koncert charytatywny „Za misia” jaki odbył się 19 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach.

15042020_1281784415205156_7919296071332426753_oZa udział w koncercie i ofiarowane maskotki i zabawki publiczności oraz występującym podziękował wójt Gminy Kłomnice Piotr Juszczyk. Ideę akcji pomocy dla Polaków z Wileńszczyzny przybliżył ks. Ryszar Umański, od lat organizujacy pomoc dla Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju. „W tym roku z pomocą chcemy dotrzeć do Polaków mieszkających w gminach Jaszuny i Mickuny oraz parafian w kościele w Nowej Wilejce na Litwie – mówił podczas spotkania ks. Ryszard Umański – Słodycze i maskotki Święty Mikołaj przekaże dzieciom w polskim przedszkolu w Mickunach i w polskiej szkole w Jałówce i w Pakienie.”

W sobotnim koncercie zaprezentowały się wszystkie grupy i zespoły artystyczne działajace na terenie naszej gminy. Od najmłodszych i nieco starszych „Kłomnickich Płomyczków”, tancerzy zespołu „Styl”, muzyków z Big Bandu „Kłomnice i Okolice”, zespołu śpiewaczego Klepisko, Koła Gospodyń Wiejskich z Garnka, Zespołu Obrzędowego Grusza, zespołu wokalnego ze Skrzydlowa, aktorów teatru „Dratwa”, DJ Halou – Łukasz Matuszczak. Prawdziwą gratką była prezentacja iluzjonisty Gianluca Visco oraz kłomnickich Senioritek – depiutujących na dużej scenie w naszej gminie.

Wszystkim artystom serdecznie dziekujęmy. Dziękujemy również Gminnemu Ośrodkowi Kultury za znakomicie zorganizowana impreże oraz licznie przybyłej publiczności za piękny gest solidarności z Polakami mieszkającymi daleko od Ojczyzny. To nie koniec trwającej w naszej gminie akcji pomocy dla Polaków z Wileńszczyzny. Akcja polega na zbiórce artykułów żywnościowych i słodyczy, które trafią do polskich rodzin i szkół na Kresach w okresie świąt Bożego Narodzenia. Dary zbierane są w szkołach i przedszkolach oraz w Urzędzie Gminy Kłomnice. Na terenie naszej gminy akcja trwa do 25 listopada 2016 roku. Osoby, stowarzyszenia, parafie i firmy zainteresowane udziałem w akcji prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Kłomnice: pokój 109, tel. 34/3281116, e-mail: promocja@klomnice.pl.

„Serdecznie zapraszam Państwa do włączenia się w tą charytatywną i patriotyczną akcję pomocy Polakom na Wileńszczyźnie. – mówi Piotr Juszczyk, wójt gminy Kłomnice. – Pokażmy naszą solidarność z Polakami mieszkającymi daleko od Ojczyzny. Liczy się każda pomoc.”

 

Zobacz więcej

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *