Otwarcie sali do ćwiczeń dla Orkiestry Dętej OSP Karczewice-Garnek

W dniu 9 października odbyła się uroczystość otwarcia i poświęcenia wyremontowanej sali do ćwiczeń dla Orkiestry Dętej OSP Karczewice-Garnek znajdującej się w świetlicy REMIZA w Garnku.

Wyremontowanie sali na potrzeby orkiestry było możliwe dzięki środkom Gminy Kłomnice, a także od sponsorów wspierających działalność orkiestry. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz: Wójt Gminy Kłomnice Piotr Juszczyk, Sekretarz Barbara Mizera, Radni Rady Gminy Kłomnice na czele z Przewodniczącym Rady Adamem Worwągiem, sołtysi sołectw Chmielarze, Garnek, Kajetanowice, Karczewice i Piaski. Wśród zaproszonych gości byli również obecni członkowie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kłomnicach, przedstawiciele jednostek OSP z terenu Gminy oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

14890407_10207460803139940_9046155032644881900_o

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich zgromadzonych na ceremonii. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Kłomnice – p. Piotr Juszczyk, który przedstawił informacje na temat remontu sali i poprosił księdza proboszcza o jej poświęcenie. Ceremonii poświęcenia sali dokonał Proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Garnku Dariusz Tuczapski. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy życzyli naszej orkiestrze dalszych sukcesów.

Sołtys sołectwa Garnek p. Wiesława Jędras w szczególny sposób podziękowała prezesowi OSP Karczewice-Garnek dh Józefowi Kozie, za wszelkie starania i wsparcie, dzięki którym nasza orkiestra może doskonalić swoje umiejętności w tak komfortowym miejscu.

Po wystąpieniach zaproszonych gości uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Dętej OSP Karczewice-Garnek pod przewodnictwem kapelmistrza p. Krzysztofa Jabłońskiego. Na zakończenie, przy aplauzie wszystkich słuchaczy Orkiestra zagrała utwór, śpiewany przed laty przez Halinę Kunicką, który nadal potwierdza fakt, że „jest w orkiestrach dętych jakaś siła”.

Dodaj komentarz / ocenę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *